Patrí ľudskosť do podnikania?

08.08.2012 11:15

No čo si o tom myslíte VY?

 

Pozriete sa na to množstvo dlžníkov, neplatičov. Kam sa pohnete, všade na Vás čaká nebezpečenstvo v podobe podvodníkov a špekulantov. Tak si poviete – aj tá najvačšia tvrdosť a opatrnosť je predsa – na mieste !

 

 

Kam to ale speje? Uzatvárame sa do seba, komunikujeme iba s najbližšími, bez právneho zástupcu sa nepohneme ani na krok...

A kedy sme ľuďmi? Keď prídeme domov a zavrieme za sebou dvere? Ľuďmi sme iba pre najbližšiu rodinu? A potom ďalší deň ráno zase nasadíme „masku drsňáka“ a ideme podnikať?

 

 

A čo keď je to inak? Čo keď sme z tých masiek postupne už celí domotaní a stanú sa z nás drsňáci a nasadzujeme si masku milujúceho člena rodiny, keď ideme z práce domov?

 

Čo s tým? Byť ľudský alebo nie? Treba ľudskosť skrývať, aby niekto nezneužil túto našu „slabosť“?

 

 

Poznám človeka, ktorý je skvelý podnikateľ, je pevný ako skala vo svojich zásadách, vyžaduje plný výkon od svojich zamestnancov tak isto ako sám od seba samého. A pritom ste nestretli v živote ľudskejšieho človeka ako je on. Možete sa mu zveriť s čímkoľvek čo Vás trápi a každé jeho slovo je pre Vás pohladením po duši, pretože cítite jeho obrovské porozumenie s Vami a s problémom, ktorý máte. Je to zakladateľ firmy JOBLINES s.r.o.

 

To ale neznamená, že aj on nemá občas ťažkosti, ale keď urobí chybu, tak vie povedať "toto bola chyba", vie problému čeliť a chybu napraviť.

 

Mám veľké šťastie, že tento človek je mojím priateľom a tiež veľkým priateľom BARTRA :-). Je pre mňa a pre každého kto ho pozná dôkazom, že je možné byť úspešným podnikateľom, ktorý vždy dosiahne svoj cieľ a popri tom byť stále – ČLOVEKOM.

 

 

Barter a bartrovanie je presne to isté – barter je o podnikaní, o dosahovaní ZISKU a popri tom je barter o POMOCI. Je o tom že sme stále ľuďmi, že si vieme navzájom pomocť a v rámci svojich voľných kapacít – ponúknuť na výmenu svoje výrobky alebo služby – za niečo iné, čo sa hodí.

 

No a viete čo je na tom skvelé? Barter a bartrovanie je popri tom aj skvelá PRÍLEŽITOSŤ, pri bartrovaní je možné nájsť nových obchodných partnerov, nových dodávateľov, odberateľov a dokonca aj – NOVÝCH PRIATEĽOV.